Årligt service | Pris: 1195,-
Michael udfører service på jordvarmeanlæg, luft til vand og luft til luft varmepumper / aircondition.
Har du flere varmepumper på samme adresse er prisen 595,- for hvert ekstra anlæg.
Pris er eksklusiv materialer.
Gør-Det-Selv montering | Pris fra: 1995,-
Vakuumsugning og opstart.
Se beskrivelse for Gør-Det-Selv her
Professionel montering | Pris fra: 4495,-
Komplet professionel montering af luft til luft varmepumper.
Se beskrivelse for montering her
Varmepumpe inklusiv montering | Klik her
Michael forhandler Panasonic luft til luft varmepumper til faste lave priser inklusiv montering.
➥ Book online her
Hvorfor er service vigtigt?
Varmepumper og jordvarmeanlæg er en stor investering som gerne skal holde i mange år. Det er en dynamisk maskine som består af teknik og bevægelige dele. Og den arbejder hårdt i alt slags vejr for at holde dit hus varmt og dejligt. Men den har behov for service hvis den ikke skal gå i stå.
Ved et service kontrollerer Michael kompressor, ventiler, ventilator, kølemiddel, varme og jordkreds. Og efterfylder efter behov. Han renser veksler, filtre og afløb. Han tester varmepumpens funktioner og laver nødvendige reperationer så din varmepumpe holder sig i topform.
Michael arbejder i Fredericia og omegn...
Et lille firma med stor erfaring
Michael Høgh er Klimatekniker med over 20 års erfaring indenfor klimabranchen.
Han arbejder med service af varmepumper, jordvarme, aircondition og ventilation. Samt montering af luft til luft varmepumper.
Det er altid Michael selv som besvare telefonen, ligesom at det også er ham selv der udføre opgaven for dig.